Przygotowanie przesyłki

Przygotowanie przesyłki

Pomożemy Tobie w kilka sekund skompletować zamówienie, przygotować list przewozowy do kuriera lub Poczty Polskiej, wydrukować etykietę, wstawimy dane do zamówienia a nawet wyślemy powiadomienie e-mail do odbiorcy z numerem listu. Głównym obszarem działania programu ProstaPaczka 2 jest pomoc w przygotowaniu listu przewozowego i  przesyłki do wysłania. Poniżej przedstawiamy kilka funkcjonalności, które mogą się Tobie przydać w codziennej pracy z przesyłkami.

Kompletacja

Nasze rozwiązanie nie pomoże Tobie w zebraniu towaru z magazynu za pomocą kolektorów danych (chyba że używasz tabletów z systemem windows), ale w momencie pakowania towaru do paczki możemy pomóc w weryfikacji czy na pewno przesyłka zawiera to, co zostało wpisane na zamówieniu.

Nasz moduł po zeskanowaniu numeru zamówienia (dla niektórych systemów są dostępne także inne numery potrafiące uruchomić kompletację) wyświetli na ekranie listę towarów wraz z ilościami. Towary można odznaczać jako spakowane ręcznie (myszką / palcem na ekranie dotykowym), za pomocą skanowania kodów kreskowych towaru (EAN) lub za pomocą skanera klawiaturowego. Skanery są na tyle tanie i łatwe do podłączenia że mogą znacznie zmniejszyć ilość popełnianych błędów.

Moduł kompletacji jest tak przygotowany, aby dało się go obsługiwać takim skanerem (przechodzenie między polami, anulowanie itp. można zrealizować za pomocą kodów kreskowych).

Moduł w widoczny sposób pokazuje towary, które zostały nadmiarowo (w stosunku do listy na zamówieniu) dodane do przesyłki. Operator w prosty sposób może przejść w tryb usuwania towarów z przesyłki i „odskanować” nadmiarowy towar.


kompletacja w Subiekt GT kompletacja w Sello pobierz demo

Przygotowanie listu przewozowego

Głównym zadaniem naszego programu jest przygotowanie listu przewozowego dla kuriera, Poczty Polskiej czy spedytora. Listy przewozowe w większości przypadków generowane są przez systemy kurierów (integracja przez API kurierów), dlatego można mieć pewność, że wprowadzone dane znajdują się od razu w systemie przewoźnika.

Listy przewozowe w programie ProstaPaczka można przygotować na wiele sposobów. W zależności od modułu można wywołać wydruk listu za pomocą myszki, wybierając pobrany dokument / zamówienie, wybierając wiele pozycji do wydruku lub nawet skanując numer dokumentu / zamówienia za pomocą skanera klawiaturowego. Dzięki różnym sposobom wywołania wydruku listu, każdy klient może dobrać metodę spełniającą indywidualne oczekiwania.

W większości systemów można już zdefiniować przewoźnika dla danego zamówienia – mapowania w programie ProstaPaczka pozwalają na taką konfigurację, aby w PP2 operator nie musiał wybierać kuriera. Dzięki temu wystarczy uruchomić wydruk listu przewozowego, a po kilku sekundach etykieta pojawi się na drukarce.

Dla każdego rodzaju listu można ustawić odrębne wartości domyślne (ubezpieczenie / wymiary paczki / usługi dodatkowe), dzięki czemu inne wartości mogą być wybierane dla listu zwykłego  Poczty Polskiej a inne dla kuriera.

Nasze oprogramowanie pozwala także na automatyczne wyznaczenie kwoty pobrania na list przewozowy. Dla każdego systemu są inne sposoby rozpoznawania, kiedy ma być wstawiona kwota pobrania, a kiedy nie.

Dla każdego rodzaju przesyłek możliwe jest także zdefiniowanie wartości, które mają się pojawić w opisie zawartości takiego listu, aby potrzebne dla Ciebie dane (np. numer oryginalny zamówienia) wydrukowały się na etykiecie, albo wróciły jako numery referencyjne w raportowaniu od przewoźnika (np. zestawieniu zwróconych pobrań).


list przewozowy w Subiekt GT list przewozowy w nexo list przewozowy w Sello list przewozowy w WAPRO Mag list przewozowy z innego źródła łączenie dokumentów w jeden list pobierz demo

Powiadomienia

Jeżeli wysyłasz klientom informacje o przygotowaniu przesyłki z zawartym numerem listu przewozowego i linkiem do śledzenia przesyłki na stronie kuriera, to w naszym programie będziesz mógł zdefiniować własny szablon takiego powiadomienia, które może być wysyłane w momencie wygenerowania listu przewozowego.

Szablony powiadomień e-mail można definiować za pomocą języka HTML, co daje duże możliwości w kształtowaniu wyglądu takiego powiadomienia. Dla każdego systemu, a nawet dla każdego rodzaju listu przewozowego można zdefiniować odrębny szablon powiadomienia. Możesz przygotować różne powiadomienie dla listów Poczty Polskiej a inne dla np. zwrotu DHL. Daje to duże możliwości różnicowania wysyłanych treści.

Dodatkowe pola własne w powiadomieniach pozwolą na dynamiczne dodanie treści, np. o pobraniu, w przypadku zaistnienia odpowiedniego warunku (kwota pobrania > 0).

Wszystkie powiadomienia wysyłane są za pomocą skonfigurowanego serwera poczty wychodzącej, dzięki czemu możesz wprowadzić serwer poczty w ramach Twojej domeny.


przykładowa konfiguracja powiadomienia powiadomienie po przygotowanym manifeście opis modułu powiadomień pobierz demo

Domknięcie zamówienia

Wydruk listu przewozowego to nie jedyna rzecz, którą może zrobić nasz program! W zależności od systemu, PP2 może oznaczyć zamówienie w Twoim systemie na status świadczący o wydrukowaniu listu / przygotowaniu przesyłki.

PP2 potrafi wstawić numer listu przewozowego do uwag lub w pole własne, a nawet zmienić wartość słownikowego pola własnego lub flagi zamówienia. Zalecamy zapoznanie się z modułem dla konkretnego systemu aby dowiedzieć się jakie ma możliwości. W systemach dedykowanych podłączanych za pomocą programu PP Etykieta, kwerenda zwracana przez program jest w pełni konfigurowalna. Dzięki temu może zostać ustawiony dowolny wpisany przez Ciebie status lub dowolna wskazana procedura.

Informacja o przygotowaniu listu przewozowego, wprowadzona do Twojego centralnego systemu, może być pomocna przy kontakcie z klientem. Może również posłużyć do rozpropagowania numeru listu do pozostałych systemów (np. allegro lub sklepu internetowego).


przykładowa integracja zbiorcze zestawienie informacji o PP2 pobierz demo