WAPRO Mag – wstawianie numeru listu do Allegro.pl

Po co wstawiać numer listu do Allegro.pl?

Allegro od lutego 2019 roku zaczęło wymagać wprowadzania numeru listu przewozowego na swojej platformie. Jest to prawdopodobnie podyktowane podnoszeniem jakości obsługi użytkowników, którzy dzięki temu będą mogli śledzić przesyłki z poziomu platformy Allegro.pl. Teoretycznie fajnie, bo użytkownik uzyskuje kolejne miejsce i kolejne powiadomienie o przesyłce, ale powoduje to trochę problemów u nadawców.

Oczywiście można byłoby to robić ręcznie, ale wraz z wzrostem ilości przesyłek to zadanie nie byłoby wykonalne 🙂

Jak wstawić numer listu do Allegro.pl z WAPRO Mag?

Sam program WAPRO Mag nie posiada integracji z serwisem Allegro.pl, dlatego też użytkownicy tego systemu, którzy wystawiają listy z poziomu programu muszą szukać rozwiązań dodatkowych.

Dlatego też (na prośbę klienta) w naszym module dodaliśmy funkcję automatycznego dodawania numeru listu przewozowego do serwisu Allegro.pl po jego przygotowaniu w ramach programu ProstaPaczka.

Głównym wymaganiem jest posiadanie przy dokumencie identyfikatora transakcji (numeru karty płatności) oraz powiązania z użytkownikiem w serwisie Allegro.pl (sprzedającym). Dysponując tymi danymi ProstaPaczka może już z powodzeniem dodać numer do serwisu.

Na tą chwilę (v19.2) dopuszczalne jest:

  • Pobieranie id sprzedającego z uwag dokumentu lub wprowadzenie stałego id sprzedającego (jeżeli jest tylko jeden użytkownik w serwisie Allegro.pl)
  • Pobieranie numeru karty płatności (id transakcji) z uwag dokumentu lub z numeru zamówienia klienta (dla zamówień)

Aby włączyć taką funkcję należy:

  1. Włączyć moduł ALLEGRO w PP2 -> ADMINISTRACJA -> MODUŁY
  2. Dodać konto sprzedawcy w module ALLEGRO (przeczytaj jak dodać konto Allegro)
  3. W PP2 -> WAPRO MAG -> zębatka -> PROGRAM -> PO EKSPORCIE -> W ALLEGRO należy włączyć funkcję oraz wybrać miejsce pobierania niezbędnych danych.

Po takiej konfiguracji można cieszyć się że spełnione zostało kolejne wymaganie niskim kosztem 🙂