Kompletacja towarów z dokumentu Subiekta nexo

W czym mi pomoże kompletacja?

Jeżeli zdarzyło Ci się wysłać klientowi niezamierzonego gratisa, lub nie dosłać jednego z zamawianych towarów, lub może wsadziłeś do paczki nie ten towar co trzeba, to jjuż wiesz z czym to się wiąże: z niezadowoleniem klienta oraz dodatkowymi kosztami wysyłki, albo wysyłki i odbioru towaru (choć podejrzewam że w większości przypadków gratisy nie wracają :)).

Tutaj staramy się wyjść naprzeciw potrzebom i przygotowaliśmy moduł kompletacji towarów zawartych na dokumencie Subiekta nexo. W bardzo prostych słowach moduł ten wyświetla listę towarów i pozwala na odznaczenie wkładanych do paczki towarów, lub skanowanie ich skanerem klawiaturowym. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest skanowanie skanerem klawiaturowym (koszt ok 100 zł), ale niestety trzeba mieć wtedy wprowadzone kody kreskowe dla produktów – a to często już nie lada wyzwanie.

Dzięki wykorzystaniu modułu zmniejszamy drastycznie ryzyko wysłania dodatkowego produktu – nie będzie on się znajdował na dokumencie i zostanie wyświetlony jako towar nadmiarowy. Ograniczymy też wysłanie niekompletnego zamówienia – moduł nie przepuści nas do utworzenia listu jeżeli wszystkie towary nie zostaną zeskanowane.

Sposób działania modułu kompletacji

Moduł może być uruchamiany niezależnie od przygotowania listu (i służyć jako stanowisko tylko do kompletacji towarów z dokumentu), albo uruchamiać się przed każdym przygotowaniem listu przewozowego (uruchomienie procesu -> kompletacja -> przygotowanie listu -> zapis nr lp -> powiadomienie odbiorcy).

Jest możliwość zdefiniowania kodów akcji, które można wydrukować jako kody kreskowe i stosować zamiast klikania myszką: anulowanie kompletacji, przejście do pola dodawania produktów, przejście do pola usuwania produktów, zakończenie kompletacji. Dzięki temu masz możliwość przyśpieszenia pracy bez konieczności odkładania skanera.

Proces może wyglądać następująco:

  1. Operator uruchamia przygotowanie listu (np. skanując numer dokumentu)
  2. Otwiera się okno kompletacji z listą asortymentu
  3. Operator kolejno skanuje każdy produkt, który wkłada do paczki
  4. W oknie zmieniają się liczniki i kolory przy towarach
  5. Operator zeskanował wszystkie produktu
  6. Okno kompletacji się zamyka
  7. Drukuje się list przewozowy