Sello – InPost kurier | ProstaPaczka2

Integracja Sello z kurierem InPost jest możliwa za pomocą darmowego narzędzia firmy InPost, przewagą naszego rozwiązania (ProstaPaczka2) jest to, że w jednym rozwiązaniu jest możliwa integracja nie tylko z kurierem, ale również z Paczkomaty24 oraz Allegro InPost. W tym artykule dowiesz się w jaki sposób działa integracja z InPostem, a konkretnie z aplikację WebTrucker InPostu (https://kurier.inpost.pl/). Nie będziemy tutaj poruszać szczegółów, jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to zapraszamy do zapoznania się ze stronami modułów: InPost, Paczkomaty / Allegro InPost, Sello, lub przesłać do nas zapytanie za pomocą formularza kontaktowego.

ProstaPaczka2 >>

Integracja Sello i InPost w skrócie

Integracja polega na przekształceniu danych paczki z Sello na dane listu przewozowego kuriera InPost. które następnie wysyłane są do WebTruckera. Z portalu InPost-u pobierana jest etykieta, która (w zależności od ustawień) może być obrobiona i przesłana do wskazanej w ustawieniach drukarki (np. Zebry).

Czyli operator wybiera paczkę lub skanuje jej symbol i etykieta kuriera InPost drukuje się na drukarce 🙂

Pobranie paczek z Sello i przygotowanie etykiety InPost

Operator ma kilka możliwości przygotowania etykiety kuriera InPost. Może zeskanować kod kreskowy z symbolem paczki Sello, wybrać jedną z pobranych pozycji i wybrać przygotowanie etykiety InPost-u, zaznaczyć wiele paczek z Sello i wydrukować etykiety zbiorczo. Można także skonfigurować mapowanie sposobów dostawy z Sello na kurierów aby ProstaPaczka sama potrafiła wybrać dla jakiego kuriera ma być wygenerowana etykieta.

Operator może także edytować dane listu kurier InPost, aby wybrać usługi dodatkowe, dodać podpaczki lub zmienić dane adresowe. Formularz taki pojawia się również w sytuacjach gdy APIU InPost-u odrzuci utworzenie listu z powodu nieprawidłowych danych (np. błędnego kodu pocztowego, lub braku wagi podpaczki).

Opcje przetwarzania paczki z Sello na etykietę InPost

Dla każdego tworzonego listu kuriera InPost z paczki Sello można zdefiniować domyślne wartości, aby nie uzupełnić ich za każdym razem gdy tworzona będzie etykieta.

Kwota ubezpieczenia przesyłki InPost może być brana z Sello, lub wstawiana jako stała kwota. Ubezpieczenie może być automatycznie zwiększane do kwoty pobrania.

Konfigurowalne są także domyślne wymiary paczki: długość, szerokość wysokość. Waga paczki może być pobierana z Sello lub zawsze ustawiana wartość domyślna. Dodatkowo jest możliwość oznaczania paczek jako niestandardowe.

Opis zawartości przesyłki może być budowany z: symbolu paczki Sello, nicku kupującego, numeru paragonu (dokumentu końcowego), numeru oraz tytułu aukcji.

Możesz także ustawić domyślne usługi dodatkowe: doręczenie w sobotę, serwis e-mail, serwis SMS czy zwrot dokumentów.

Przygotowanie manifestu dla kuriera InPost

Na koniec dnia przed przyjazdem kuriera, można wydrukować zbiorcze zestawienie przesyłek, jako dowód przekazania paczek kurierowi. Możemy to zrobić w module kuriera InPost. Dzięki wbudowanemu filtrowi możemy szybko przefiltrować przesyłki aby znaleźć wszystkie pozycje bez przygotowanego manifestu. Za pomocą tego modułu można także ponownie wydrukować etykietę (w razie jakby uległa zniszczeniu).

Co jeszcze?

To nie jest koniec funkcjonalności aplikacji ProstaPaczka2, poniżej przedstawiamy jeszcze kilka, którymi możesz się zainteresować:

  • W ProstejPaczce możesz przygotowywać także przesyłki polecone e-Commerce, Paczkomaty24 oraz Allegro InPost
  • Numer listu przewozowego może być zapisywany jako numer nadawczy w Sello.
  • Można włączyć wysyłane powiadomień e-mail – zobacz przykład konfiguracji powiadomienia po przygotowaniu manifestu.
  • Jeżeli wysyłasz wieloma kurierami to możesz zmapować sposoby dostawy z kurierami aby się nie pomylić. 
  • Moduł kompletacji dla Sello upewni Ciebie, że przesyłka zawiera dokładnie to co zostało zamówione.
  • Moduł raportów pozwoli Tobie na monitorowanie codziennej pracy.
  • Zobacz również inne moduły powiązane z tym produktem – Moduły.