Sello – kurier UPS | ProstaPaczka2

Integracja Sello z UPS jest już możliwa za pomocą wielu narzędzi, w tym artykule dowiesz się w jaki sposób działa ona w programie do wydruku listów przewozowych ProstaPaczka2. Więcej szczegółów możesz przeczytać na stronie poświęconej modułowi dla Sello, lub modułu kuriera UPS, lub możesz zapytać za pomocą formularza kontaktowego.

ProstaPaczka2 >>

Integracja Sello i UPS w skrócie

Integracja polega na przekształceniu danych paczki z Sello na dane listu przewozowego UPS. które w kolejnym kroku przekazywane są do API portalu ups.com. Z portalu UPS pobierana jest etykieta w postacie obrazka, która (w zależności od ustawień) może być obrobiona i przesłana do wskazanej w ustawieniach drukarki (np. Zebry).

Czyli operator wybiera paczkę lub skanuje jej symbol i etykieta UPS drukuje się na drukarce 🙂

Pobranie paczek z Sello i przygotowanie etykiety UPS

Na samym początku w ProstejPaczce trzeba pobrać dane o paczkach z Sello. Następnie operator wybiera pojedynczą pozycje (paczkę) z wyświetlonej listy lub używa skanera klawiaturowego (np. USB) do zeskanowania kodu kreskowego z symbolem Paczki (jak już miał wydrukowane dane o paczce).

Operator ma wiele możliwości utworzenia etykiety UPS, może wybrać z menu kontekstowego, zaznaczyć wiele paczek na raz i wydrukować zbiorczo etykiety, można także zmapować sposoby dostawy z Sello z kurierami (metodami eksportu) dostępnymi w programie – wtedy ProstaPaczka sama określa jaka ma być wydrukowana etykieta. 

Operator może także edytować list UPS aby wybrać usługi dodatkowe, lub zmienić dane adresowe. Formularz taki pojawia się również w sytuacjach gdy serwer UPSu odrzuci utworzenie listu z powodu nieprawidłowych danych (np. błędnego kodu pocztowego, lub braku wagi podpaczki).

 

Opcje przetwarzania paczki z Sello na etykietę UPS

Dla każdego tworzonego listu kuriera UPS z paczki Sello można zdefiniować domyślne wartości, aby nie uzupełnić ich za każdym razem gdy tworzona będzie etykieta.

Możesz ustawić domyślny rodzaj usługi, formę zwrotu pobrania, sposób walidacji adresu, czy wartość przesyłki ma być pobierana z wartości transakcji lub zdefiniować stałą kwotę. Do wyboru są dwie usługi dodatkowe, które można zaznaczać na każdym liście: zwrot dokumentów i doręczenie w sobotę.

Do ustawienia są też domyślne parametry paczki, takie jak: wysokość, długość i szerokość. Waga paczki może być pobierana z wagi zapisanej w Sello lub wstawiana stałą wartość (np. 30 kg).

Możliwe jest także określenie co ma być wstawiane do opisu zawartości przesyłki: stały opis, symbol paczki, numer dokumentu końcowego, nick kupującego, numer aukcji, tytuł aukcji czy też symbole towarów zawartych w paczce Sello. Podobnie można ustawić zawartość pola z numerem referencyjnym. 

 

Przygotowanie manifestu dla kuriera UPS

Na koniec dnia przed przyjazdem kuriera, można wydrukować zbiorcze zestawienie przesyłek, jako dowód przekazania paczek kurierowi. Możemy to zrobić w module kuriera UPS. Dzięki wbudowanemu filtrowi możemy szybko przefiltrować przesyłki aby znaleźć wszystkie pozycje bez przygotowanego manifestu. Za pomocą tego modułu można także ponownie wydrukować etykietę (w razie jakby uległa zniszczeniu).

Co jeszcze?

To nie jest koniec funkcjonalności aplikacji ProstaPaczka2, poniżej przedstawiamy jeszcze kilka, którymi możesz się zainteresować:

  • Możesz zapisywać numer listu UPS jako numer nadawczy w danych paczki Sello.
  • Automatyczne wysyłanie powiadomień e-mail do odbiorców z własnym szablonem – zobacz przykład konfiguracji powiadomienia po przygotowaniu manifestu.
  • Jeżeli wysyłasz wieloma kurierami to możesz zmapować sposoby dostawy z kurierami aby się nie pomylić. 
  • Moduł kompletacji dla Sello upewni Ciebie, że przesyłka zawiera dokładnie to co zostało zamówione.
  • Moduł raportów pozwoli Tobie na definiowanie własnych raportów, co pomoże monitorować czynności wykonywane przez pracowników.
  • Zobacz również inne moduły powiązane z tym produktem – Moduły.