Sello – Allegro InPost | ProstaPaczka2

Integracja Sello z Allegro InPost jest już możliwa za pomocą wielu narzędzi, w tym artykule dowiesz się w jaki sposób działa ona w programie do wydruku listów przewozowych ProstaPaczka2. Więcej szczegółów możesz przeczytać na stronie poświęconej modułowi dla Sello, lub modułowi dla Paczkomatów i Allegro InPost, lub możesz zapytać za pomocą formularza kontaktowego.

Integracja Sello z Allegro InPost obejmuje wszystkie typy przesyłek: Allegro InPost MiniPaczka, Allegro InPost Paczkomaty, Allegro InPost Kurier, więc niezależnie z której korzystasz to masz możliwość szybko i sprawnie przygotować list przewozowy.

ProstaPaczka2 >>

Integracja Sello i Allegro InPost w skrócie

Integracja polega na przetworzeniu danych o paczce z Sello na list przewozowy Allegro InPost. List ten przekazywany jest do API portalu InPostu: https://twoj.inpost.pl/, gdzie następuje weryfikacja numeru karty płatności i id użytkownika Allegro. Po weryfikacji InPost przydziela numer listu przewozowego, na podstawie którego ProstaPaczka2 pobiera etykietę z serwera InPostu i zapisuje numer listu w danych paczki Sello. Etykieta drukowana jest na wskazanej w ustawieniach drukarce (np. termicznej Zebra).

Czyli operator wybiera paczkę lub skanuje jej symbol i etykieta drukuje się na drukarce 🙂

Pobranie paczek z Sello i przygotowanie etykiety Allegro InPost

Na początku do ProstejPaczki trzeba pobrać dane o paczkach przygotowanych w Sello. Następnie operator wybiera paczkę z wyświetlonej listy lub używa skanera klawiaturowego do zeskanowania kodu kreskowego z symbolem Paczki (jak już miał wydrukowane dane o paczce).

Operator ma wiele możliwości utworzenia etykiety Allegro InPost, może wybrać z menu kontekstowego, zaznaczyć wiele paczek na raz i wydrukować dla nich etykiety, można także zmapować sposoby dostawy z Sello z kurierami (metodami eksportu) dostępnymi w programie – wtedy ProstaPaczka sama określa jaka ma być wydrukowana etykieta. 

Operator ma także możliwość edycji listu Allegro InPost aby zaznaczyć usługi dodatkowe, lub zmienić dane adresowe. Formularz taki pojawia się również w sytuacjach gdy serwer InPostu odrzuci utworzenie listu z powodu błędnych danych (np. nieprawidłowego kodu pocztowego, lub błędnego numeru paczkomatu).

Opcje przetwarzania paczki z Sello na list Allegro InPost

Dla każdego tworzonego listu Allegro InPost z paczki Sello można zdefiniować domyślne wartości, aby nie uzupełnić ich za każdym razem gdy tworzona będzie etykieta.

Allegro InPost MiniPaczka: ubezpieczenie może być ustawiane z wartości dokumentu, lub jako stała kwota.

Allegro InPost Paczkomaty: można ustawić domyślny typ paczki (A, B, C), kwota ubezpieczenia równa wartości dokumentu albo stała wartość ubezpieczenia, 

Dla wszystkich rodzajów przesyłek możliwe jest ustalenie sposobu przygotowania opisu zawartości: wstawienie stałego tekstu, symbolu paczki, numeru paragonu (dokumentu końcowego), nicku kupującego z Allegro, nazwy aukcji z Allegro lub tytuł aukcji, symbole towarów.

Przygotowanie manifestu paczek Allegro InPost

Na koniec dnia można przygotować zbiorcze zestawienie przygotowanych przesyłek. Możemy to zrobić wchodząc modułu Paczkomaty / Allegro, gdzie wbudowany filtr pozwoli na szybkie wybranie przesyłek bez przygotowanego manifestu. Manifest taki wydrukowany zostanie na wskazanej w ustawieniach drukarce, lub otworzy się PDF. Po przygotowaniu zestawienia listy w programie ProstaPaczka będą oznaczone jako zamknięte. 

Co jeszcze?

To nie jest koniec funkcjonalności aplikacji ProstaPaczka2, poniżej przedstawiamy jeszcze kilka, którymi możesz się zainteresować:

  • Wysyłaj powiadomienia e-mail o przygotowanych przesyłkach – zobacz przykład konfiguracji powiadomienia po przygotowaniu manifestu.
  • Jeżeli wysyłasz wieloma kurierami to możesz zmapować sposoby dostawy z kurierami aby się nie pomylić. 
  • Moduł kompletacji dla Sello może pozwolić Tobie upewnić się co do zawartości pakowanej przesyłki.
  • Możesz włączyć zapisywanie numeru listu do Sello jako numer nadawczy w danych paczki.
  • Moduł raportów pozwoli Tobie na definiowanie własnych raportów, co pomoże monitorować czynności wykonywane przez pracowników.
  • Zobacz również inne moduły powiązane z tym produktem – Moduły.