Subiekt GT – kurier UPS | ProstaPaczka2

Integrację Subiekta GT z kurierem UPS możemy przeprowadzić za pomocą wielu narzędzi. UPS udostępnia API za pomocą którego można przygotować etykietę bez konieczności logowania się do portalu UPS. W tym artykule opiszemy jak wygląda przygotowanie listu dla kuriera UPS, na podstawie danych z dokumentów zapisanych w Subiekcie GT, za pomocą programu ProstaPaczka2

Artykuł ten ma za zadanie przybliżyć temat integracji Subiekta GT z UPS , bez skupiania się na szczegółach, aby dowiedzieć się więcej możesz zapoznać się z opisem modułu dla Subiekta GT, opisem modułu dla kuriera UPS lub skontaktować się z nam za pomocą formularza kontaktowego.

ProstaPaczka2 >>

Integracja Subiekta GT z UPS w skrócie

Integracja zapewnia możliwość przygotowania etykiety kuriera UPS bez konieczności wchodzenia na stronę ups.com. 

Integracja Subiekta GT z UPS polega na przetworzeniu danych z dokumentu Subiekta GT na list przewozowy i przekazanie go do API UPSu. Po utworzeniu listu następuje pobranie etykiety (z serwera UPS) i wydruk na wskazanej w ustawieniach drukarce (np. termicznej).

Listy przygotowywane przez API są również widoczne na stronie ups.com.

Pobieranie dokumentów z Subiekta GT 

Nie opiszę tutaj wszystkich funkcjonalności  związanych z obsługą modułu dla Subiekta GT – więcej informacji możesz znaleźć TUTAJ.

Zaczynamy od pobrania dokumentów z Subiekta GT. Następnie z dokumentu trzeba wydrukować etykietę. Można to osiągnąć na kilka sposobów: przygotować etykietę dla pojedynczego (wybranego) dokumentu, użyć skanera klawiaturowego i wydrukować etykietę dla konkretnego dokumentu (skanowanie kodu kreskowego z numerem dokumentu), można również zaznaczyć wiele dokumentów i za jednym razem wydrukować do nich etykiety UPS. Możesz nawet ustawić tak, aby wybierać kuriera przed każdym utworzeniem listu.

W sytuacji kiedy potrzebujesz edytować parametry listu (adres odbiorcy, szczegóły podpaczek, usługi dodatkowe) masz możliwość uruchomienia okna edycji listu przewozowego przed wydrukiem etykiety. Takie samo okno będzie pokazywać się w przypadku gdy UPS odrzuci list przewozowy z powodu błędnych danych.

Opcje przetwarzania dokumentu z Subiekta GT na list kuriera UPS

Adres odbiorcy może być pobierany z różnych miejsc Subiekta GT: z pól własnych, adresu dostawy wybranego dla dokumentu, adresu dostawy kontrahenta, głównego adresu kontrahenta, lub możesz ręcznie wybrać właściwy adres.

Możesz zdefiniować domyślne usługi świadczone przez UPS: rodzaj usługi, forma zwrotu pobrania, zwrot dokumentów, doręczenie w sobotę. Wartość przesyłki ustalana jest albo na podstawie wartości dokumentu Subiekta GT, albo jako stała kwota (wprowadzona w ustawieniach).

Listy tworzone z dokumentów Subiekta GT mogą mieć przypisane domyślne parametry dotyczące paczki: waga, rodzaj opakowania, długość, wysokość, szerokość. Waga może być również pobierana jako suma wag towarów załączonych na dokumencie Subiekta GT.

Opis zawartości przesyłki tworzony jest na podstawie wyboru jednego lub wielu parametrów: stały tekst, numer przetwarzanego dokumentu, numer dokumentu źródłowego, numer dokumentu końcowego, numer dokumentu oryginalnego. Podobnie ustawić można wartości zapisywane w polach Referencja 1 i Referencja 2 (nr dokumentu, nr źródłowy, nr końcowy, nr oryginalny).

 

Przygotowanie manifestu dla kuriera UPS

Po przygotowaniu listu DPD z Subiekt GT, dane będą przechowywane w module kuriera UPS, gdzie można ponownie wydrukować pojedynczą etykietę, lub wydrukować zbiorczo na kartkach A4.

Dzięki wbudowanemu filtrowi szybko wybierzesz przesyłki bez przygotowanego dokumentu przekazania, zaznaczysz je i wydrukujesz manifest na wskazanej drukarce.

Teraz już pozostanie tylko przekazać paczki do UPS w celu doręczenia.

Co jeszcze?

To nie jest koniec funkcjonalności aplikacji ProstaPaczka2, poniżej przedstawiamy jeszcze kilka, którymi możesz się zainteresować:

  • Możesz przygotować własny szablon powiadomienia e-mail do odbiorcy przesyłki – zobacz przykład konfiguracji powiadomienia po przygotowaniu manifestu.
  • Jeżeli używasz wielu kurierów (a nie tylko UPS) to możesz w Subiekcie zdefiniować pole własne (słownikowe) i na jego podstawie zmapować kurierów w ProstejPaczce.
  • Moduł kompletacji może pozwolić Tobie upewnić się co do zawartości pakowanej przesyłki.
  • Aby w Subiekcie mieć numer utworzonego listu możesz włączyć zapisywanie do pola własnego lub uwag dokumentu.
  • Moduł raportów pozwoli Tobie na definiowanie własnych raportów, co pomoże monitorować czynności wykonywane przez pracowników.
  • Zobacz również inne moduły powiązane z tym produktem – Moduły.