Sello – kurier DPD | ProstaPaczka2

Integracja Sello i kuriera DPD jest możliwa za pomocą wielu narzędzi, nawet samo DPD udostępnia swoje. Nasze rozwiązanie wyróżnia się tym, że może obsługiwać wile kont DPD, oraz obsługuje nie tylko DPD ale także innych kurierów. Niniejszy artykuł należy traktować jako wstęp do tematu i nie będzie zawierał wszystkich szczegółów. Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej to zachęcamy do zapoznania się z modułami dla Sello, kuriera DPD, lub przesłanie zapytania przez formularz kontaktowy.

ProstaPaczka2 >>

Integracja Sello i DPD w skrócie

Integracja polega na przekształceniu danych paczki z Sello na dane listu przewozowego kuriera DPD. które następnie wysyłane są do API. Z serwera DPD pobierana jest etykieta, która (w zależności od ustawień) może być przesłana do wskazanej w ustawieniach drukarki (np. Zebry).

Czyli operator wybiera paczkę lub skanuje jej symbol i etykieta kuriera DPD drukuje się na drukarce 🙂

UWAGA! listy tworzone za pomocą API nie są widoczne w WebKliencie DPD – są to dwa oddzielne systemy.  

Pobranie paczek z Sello i przygotowanie etykiety DPD

Operator ma kilka możliwości wygenerowania etykiet dla kuriera DPD. Może zeskanować kod kreskowy (za pomocą skanera klawiaturowego) z symbolem paczki Sello, wybrać jedną z pobranych pozycji i wskazać przygotowanie etykiety DPD, zaznaczyć wiele paczek z Sello i wydrukować etykiety zbiorczo. Można także skonfigurować mapowanie sposobów dostawy z Sello na kurierów aby ProstaPaczka sama potrafiła wybrać dla jakiego kuriera ma być wygenerowana etykieta.

Operator ma także możliwość modyfikacji danych listu przed jego utworzeniem. Wystarczy że wybierze opcję edycji i będzie mógł dodać podpaczki, zmienić dane adresowe czy wybrać usługi dodatkowe DPD. Formularz edycji danych wyświetlany jest także, gdy serwis DPD odrzuci przygotowanie listu z powodu błędnych danych (np. nieprawidłowego kodu pocztowego, braku wagi podpaczki itp).

Opcje przetwarzania paczki z Sello na etykietę DPD

 

Waga paczki może być ustawiana na podstawie wagi z Sello, bądź jako stała wartość (np. 31 kg). Podobnie można ustawić domyślne wymiary paczki (długość, szerokość, wysokość).

Podobnie jak waga z Sello może być pobierana kwota ubezpieczenia przesyłki DPD lub ustawiana jako stała wartość. Na każdym liście mogą być zaznaczane usługi dodatkowe świadczone przez DPD: doręczenie do rąk własnych, zwrot dokumentów, paczka DOX, wniesienie.

Opis zawartości przesyłki może być tworzony ze stałego tekstu oraz z danych Sello: symbolu paczki, numeru paragonu (numeru dokumentu końcowego), nicku kupującego, numeru lub tytułu aukcji. Podobnie możliwe jest utworzenie numeru referencyjnego z: symbolu paczki, numeru dokumentu końcowego, numeru aukcji oraz nicku kupującego.

Dodatkowo jest możliwość wprowadzenia domyślnego kodu kraju odbiorcy (dla tych co nie mają uzupełnianego kraju w Sello).

Przygotowanie manifestu dla kuriera DPD

Przed przyjazdem kuriera DPD po odbiór paczek, możemy wydrukować dokument z listą przesyłek jako potwierdzenie przekazania towarów. Dzięki wbudowanemu filtrowi z łatwością wyświetlisz przesyłki dla których nie był jeszcze przygotowywany manifest. Z poziomu modułu dostępny jest także ponowny wydruk etykiety oraz wydruk etykiet zbiorczo na kartkach A4.

Co jeszcze?

To nie jest koniec funkcjonalności aplikacji ProstaPaczka2, poniżej przedstawiamy jeszcze kilka, którymi możesz się zainteresować:

  • Numer utworzonego listu przewozowego może być zapisywany jako numer nadawczy w danych paczki Sello.
  • Informuj odbiorców – zobacz przykład konfiguracji powiadomienia po przygotowaniu manifestu.
  • Moduł raportów pozwoli Tobie na monitorowanie codziennej pracy.
  • Jak stosujesz wiele metod wysyłki to możesz zmapować je na kurierów dostępnych w ProstejPaczce aby się nie pomylić..
  • Moduł kompletacji dla Sello pomoże się Tobie upewnić że nie wysyłasz nieplanowanych prezentów.
  • Zobacz również inne moduły powiązane z tym produktem – Moduły.