Subiekt GT – kurier GLS | ProstaPaczka2

Integracja Subiekta GT z kurierem GLS nie jest już wyzwaniem. Dzięki temu, że GLS udostępnia API do swojej aplikacji internetowej można bez większych przeszkód przygotować list przewozowy oraz dokument przekazania paczek kurierowi. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie jak wygląda przygotowanie etykiet dla kuriera GLS, na podstawie danych z dokumentów zapisanych w Subiekcie GT, w programie ProstaPaczka2.

Artykuł ten przybliży funkcjonowanie aplikacji w ograniczonym zakresie (związanym z kurierem GLS), jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów, to zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego

ProstaPaczka2 >>

Integracja Subiekta GT z GLS w skrócie

Celem integracji Subiekta GT z GLSem, jest przyśpieszenie pracy przez minimalizację czynności koniecznych do wykonania przez operatora, w taki sposób aby nie było trzeba uruchamiać aplikacji GLSu. 

W prostych słowach integracja z Subiekta GT z kurierem GLS polega na tym, że dane z dokumentu Subiekta GT są przetwarzane na dane listu przewozowego. Dane listu przekazywane są do serwera GLSu, gdzie nadawany jest identyfikator. Na podstawie identyfikatora GLSu pobierana jest etykieta z adresem. Etykieta ta jest drukowana na wskazanej drukarce (np. termicznej Zebra).

Na koniec dnia, można przygotować dokument przekazania paczek kurierowi, aby mieć dowód przekazania towaru. 

Proste? … to teraz przejdźmy do szczegółów 🙂

Pobieranie dokumentów z Subiekta GT 

Pominę tutaj szczegóły związane z obsługą modułu dla Subiekta GT – więcej szczegółów możesz znaleźć TUTAJ.

Podstawowym działaniem jest pobranie dokumentów z Subiekta GT na podstawie których przygotowywane będą listy przewozowe. Możesz pobierać dokumenty z wybranego okresu i wybierać kuriera ręcznie. Możesz zeskanować numer dokumentu skanerem klawiaturowym aby uruchomić przygotowanie listu. Możesz przygotować listy zbiorczo. Możesz również pobierać z Subiekta informację dla jakiego kuriera ma być utworzona etykieta. Wybierzesz sobie sposób, który jest najlepszy w Twojej firmie. 

Możliwa jest także edycja danych listu przewozowego GLS, przed jego wydrukiem, aby dodać dodatkowe podpaczki czy zaznaczyć usługi dodatkowe. Dzięki temu zmniejszysz (znacznie) częstotliwość uruchamiania strony GLSu 🙂

Opcje przetwarzania dokumentu z Subiekta GT na list kuriera GLS

Adres odbiorcy może być pobierany z różnych miejsc Subiekta GT: z pól własnych, adresu dostawy wybranego dla dokumentu, adresu dostawy kontrahenta, głównego adresu kontrahenta, lub możesz ręcznie wybrać poprawny adres.

Waga paczki może być brana z wagi dokumentu (sumy wag wszystkich pozycji), albo (jeżeli mamy stałą cenę w umowie z GLSem) można wprowadzić stałą wagę np. 30 kg).

Można zaznaczyć domyślne usługi dodatkowe, które będą zaznaczane dla każdego tworzonego listu GSL: doręczenie do 10, doręczenie do 12, doręczenie w sobotę.

Opis  zawartości listu GLS może być zbudowany na podstawie stałej wartości lub danych dokumentu z Subiekta GT takich jak: numer dokumentu, numer dokumentu końcowego (np. FS), numeru dokumentu źródłowego (np. ZK), numeru oryginalnego dokumentu.

Przygotowanie manifestu dla kuriera GLS

 

Po przygotowaniu listu z Subiekt GT, dane będą przechowywane w module kuriera GLS, gdzie można ponownie wydrukować pojedynczą etykietę, lub wydrukować zbiorczo (dla drukujących na kartkach A4).

Dzięki wbudowanemu filtrowi szybko wybierzesz przesyłki bez przygotowanego manifestu, zaznaczysz je i wydrukujesz manifest na wskazanej drukarce.

Reszta (przekazanie paczek) pozostaje w rękach operatora 🙂

Co jeszcze?

To nie jest koniec funkcjonalności aplikacji ProstaPaczka2, poniżej przedstawiamy jeszcze kilka, którymi możesz się zainteresować:

  • Jeżeli w Subiekcie masz informację o kurierze dla którego ma być przygotowany list to istnieje możliwość zmapowania pola własnego na kurierów w ProstejPaczce, dzięki czemu nie będzie trzeba wybierać tego ręcznie.
  • Jest możliwość uruchomienia kompletacji towarów z dokumentu Subiekta GT, aby mieć pewność że pakowane jest to co trzeba.
  • Możesz włączyć zapisywanie numeru utworzonego listu GLS do dokumentu Subiekta GT (pole własne albo uwagi).
  • Jeżeli masz pracowników to możesz zdefiniować własne raporty z przygotowanych przesyłek (Moduł raportów).
  • Zobacz również inne moduły powiązane z tym produktem – Moduły