Integracja Subiekt GT z Delta Kurier – opis funkcjonalności

Kolejna integracja dostępna w programie ProstaPaczka2 – tym razem połączyliśmy bardzo popularny program magazynowo-sprzedażowy Subiekt GT z kurierem Delta Kurier. Z poniższego artykułu dowiesz się jak włączyć moduł Delta Kurier w programie oraz jak korzystać z nowej funkcjonalności. Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Jak włączyć moduł Delta Kurier w programie ProstaPaczka2?

Większość z Was doskonale wie jak się za to zabrać, ale dla osób, które mają mniejsze doświadczenie z programem ProstaPaczka2, poniżej w kilku prostych krokach opiszemy co zrobić gdy nawiążemy współpracę z Delta Kurier i chcemy automatycznie generować listy przewozowe z programu Subiekt GT.

Na początek przechodzimy do zakładki Administracja i włączamy moduł Delta Kurier zaznaczając opcję „Włączona zakładka Delta Kurier”. Po wykonaniu tej czynności w pasku modułów programu ProstaPaczka2 pojawi się nowa zakładka „DELTA KURIER”.

Jak skonfigurować konto klienta Delta Kurier?

W drugim kroku musimy skonfigurować konto kuriera Delta. Przechodzimy do zakładki „DELTA KURIER”, klikamy USTAWIENIA, a następnie przycisk KONTA. W okienku ustawień konta Delta Kurier klikamy „Dodaj nowe konto”. System automatycznie wygeneruje dla nas numer GUID, a nam pozostaje jedynie wpisać dane, które otrzymaliśmy od Delta Kurier (klucz API, Numer kuriera, Numer klienta i dane nadawcy). Możemy mieć kilka kont u jednego kuriera – warto jedno z nich oznaczyć jako domyślne klikając opcję „Ustaw to konto jako domyślne”.

Jak włączyć metodę eksportu do kuriera Delta Kurier na przykładzie zakładki Subiekt GT?

W trzecim kroku włączamy funkcjonalność Delta Kurier w module Subiekt GT. W tym celu w zakładce SUBIEKT GT klikamy przycisk USTAWIENIA, a następnie przycisk METODY EKSPORTU. W okienku metod eksportu, po lewej jego stronie szukamy pozycji Delta Kurier i po jej kliknięciu zaznaczamy opcję „Włączona dla modułu” po prawej stronie okna. To wszystko – trzy proste kroki i już możemy automatycznie generować listy przewozowe z Subiekt GT do Delta Kurier. Zanim jednak przygotujemy pierwszy list przewozowy, zajmijmy się ustawieniami, które jeszcze bardziej ułatwią nam życie i pracę z programem ProstaPaczka2…

Jak zautomatyzować generowanie listów przewozowych z Subiekt GT do Delta Kurier?

W zakładce Subiekt GT klikamy USTAWIENIA, aby wyświetlić przyciski sterujące pracą zakładki. Teraz w dziele USTAWIENIA PRZETWARZANIA szukamy przycisku DELTA KURIER. W nowym oknie możemy ustawić parametry przetwarzania dokumentu pobranego z Subiekt GT, eksportowanego do listu przewozowego Delta Kurier. Za pośrednictwem tego okna mogą Państwo ustawić ubezpieczenie przesyłki, numer konta, domyślne wymiary, rodzaj i wagę paczki, a także wiele innych. Powyższe ustawienia zostaną zastosowane dla wszystkich dokumentów generowanych z programu Subiekt GT, eksportowanych do listów przewozowych Delta Kurier.

Jak automatycznie generować listy przewozowe z Subiekt GT do Delta Kurier?

Listy przewozowe do Delta Kurier mogą Państwo generować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest eksport zbiorczy polegający na zaznaczeniu większej ilości dokumentów Subiekt GT i kliknięciu przycisku „Przygotuj list zbiorczy” lub „Przygotuj osobne listy”. Zanim przygotują Państwo pierwszy eksport zbiorczy, proszę sprawdzić czy w polu METODY EKSPORTU wybrany został właściwy kurier. W tym celu proszę odszukać obszar METODY EKSPORTU, w pierwszy polu wybrać „Wybór z listy rozwijanej”, a w drugim polu wybrać „Delta Kurier”. Ten wybór zostanie zapamiętany i będzie realizowany do kolejnej zmiany kuriera.

Druga metoda polega na kliknięciu wybranego dokumentu Subiekt GT prawym klawiszem myszy i wybraniu opcji „Do Delta Kurier” lub „Do Delta Kurier z edycją”. Wywołany zostanie eksport pojedynczego dokumentu, a jedyna różnica między powyższymi opcjami polega na tym, że „Do Delta Kurier” uruchomi natychmiastowy, automatyczny eksport dokumentu, a „Do Delta Kurier z edycją” wyświetli okno ustawień eksportu i pozwoli dokonać zmian w ustawieniach przetwarzania.

Jak przygotować manifest dla kuriera na przykładzie Delta Kurier?

Przygotowanie manifestu jest również procesem automatycznym i polega zaznaczeniu wybranych przez nas dokumentów i uruchomieniu odpowiedniej metody. W tym celu przechodzimy na zakładkę DELTA KURIER, klikamy POBIERZ LISTY (uprzednio możemy wybrać zakres dat i skorzystać z filtrów), zaznaczamy istotne dla nas przesyłki i klikamy PRZYGOTUJ MANIFEST.

Listy przewozowe Delta Kurier i innych kurierów, z których korzystasz, a także Poczty Polskiej dostępne są zawsze w jednym miejscu!

Jeśli korzystasz wyłącznie z usług Delta Kurier, wszystkie listy przewozowe znajdziesz w zakładce DELTA KURIER. Jeśli jednak korzystasz z usług większej ilości kurierów lub Poczty Polskiej, możesz przeglądać wszystkie listy zbiorczo. W tym celu wystarczy przejść do zakładki HISTORIA, by uzyskać dostęp do wszystkich swoich listów przewozowych.

Śledzenie przesyłek realizowanych przez Delta Kurier w programie ProstaPaczka

Program ProstaPaczka2 umożliwia śledzenie przesyłek kurierskich. Wystarczy przejść na zakładkę HISTORIA, wybrać list przewozowy i kliknąć na nim prawym klawiszem. Możemy wybrać opcję sprawdzenia statusu na stronie kuriera („Tracking online”) lub pobrać status logistyczny do programu ProstaPaczka („Sprawdź status logistyczny”).

Istnieje również możliwość pobrania wszystkich statusów logistycznych – w tym celu bez zaznaczania listów przewozowych klikamy „Aktualizuj statusy”. Opcja ta jest bardzo przydatna, gdy korzystamy nie tylko z usług Delta Kurier ale również innych kurierów. Dzięki opcji zbiorczego pobierania statusów pod jednym przyciskiem masz dostęp do wszystkich statusów.

Przesyłki Delta Kurier za pobraniem i ich rozliczanie w programie ProstaPaczka2

Oczywiście na tym nie kończymy! ProstaPaczka2 umożliwia również rejestrowanie pobrań. Jeśli wysyłasz towar za pośrednictwem Delta Kurier za pobranie, możesz je rozliczyć korzystając z zakładki ROZLICZANIE POBRAŃ. Możesz zarejestrować pobrania zbiorczo (automatycznie) lub pojedynczo (ręcznie). Aby zarejestrować pobranie automatycznie musisz dysponować specjalnie spreparowanym plikiem Excel, który importowany jest do programu ProstaPaczka2, a następnie automatycznie rejestrowane są pobrania. Rejestracja ręczna polega na skopiowaniu numeru listu przewozowego z HISTORII, a następnie kliknięciu przycisku REJESTRUJ RĘCZNIE i uzupełnieniu danych pobrania.

Więcej szczegółów znajdziesz w artykule „Jak zarejestrować i rozliczyć pobranie w programie ProstaPaczka2”, w którym opisujemy szczegółowo temat pobrań w programie ProstaPaczka2.

I jeszcze jedno…

Jeśli nie korzystasz jeszcze z programu ProstaPaczka2, to serdecznie zapraszamy do współpracy. Nasz program, to nie tylko integracja Subiekt GT z Delta Kurier. Integrujemy kilka popularnych programów magazynowo-sprzedażowych, takich jak Sello, Subiekt Nexo, Subiekt GT czy WaPRO Mag z kurierami. Na liście kurierów, którzy zostali objęci integracją znajdziesz między innymi Fedex, DHL, UPS, Inpost, DPD, GLS i wiele innych. Pełną listę modułów znajdziesz na podstronie „Moduły programu ProstaPaczka2„. Więcej informacji o programie znajdziesz tu: ProstaPaczka2 – informacje o programie, a aktualny cennik znajdziesz tu: ProstaPaczka2 – cennik. Jeśli nie udało nam się wyczerpać tematu lub masz dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu: KONTAKT.