Jak zarejestrować i rozliczyć pobranie w programie ProstaPaczka2

Zapewne większość z Was wysyła towary kurierem za pobraniem. Program ProstaPaczka2 umożliwia już rozliczanie i ewidencjonowanie pobrań – możesz zarejestrować pobranie zbiorczo i indywidualnie. W niniejszym artykule zostaną opisane oba rozwiązania.

Jak zarejestrować i rozliczyć pobrania zbiorczo?

ProstaPaczka2 umożliwia zbiorcze rejestrowanie pobrań od kurierów. Wystarczy dysponować odpowiednio spreparowanym plikiem Excela, w którym wyszczególnione zostaną wpłaty. Każde pobranie powinno być reprezentowane w osobnym wierszu. ProstaPaczka2 pobiera datę pobrania, numer listu przewozowego, ewentualną referencję oraz wartość pobrania. Gdy posiadamy plik z pobraniami, z poziomu programu ProstaPczka2 wybieramy zakładkę „rozliczanie pobrań”, następnie kartę „import z pliku” i klikamy przycisk „otwórz”. Teraz wystarczy wskazać nasz plik z pobraniami i zaimportować wszystkie do programu. Gdy wszystkie nasze wpłaty znajdą się już w programie, mamy dwie możliwości ich zarejestrowania. Pierwsza, bardzo wygodna, polega na rejestrowaniu zbiorczym. W tym celu wystarczy kliknąć „rejestruj wszystkie” i ProstaPaczka2 automatycznie spróbuje rozliczyć wszystkie pobrania. Jeśli potrzebujemy większej kontroli, możemy rejestrować pobrania osobno dla każdej wpłaty. Opcja „zarejestruj” dostępna jest pod prawym klawiszem myszy.

Ważna informacja dotycząca pliku z pobraniami: Plik wsadowy musi mieć konstrukcję dokładnie taką, jak na zdjęciu poniżej. Musi zawierać dokładnie cztery kolumny, których nagłówki nazywają się odpowiednio: DATA, NUMER_LP, REF, KWOTA. Ważna jest również kolejność kolumn.

 

Jak zarejestrować i rozliczyć pobranie ręcznie?

Jeśli nie rozliczasz pobrań masowo lub nie chcesz korzystać z ułatwienia, jakim jest zbiorcze rejestrowanie pobrań, możesz zrobić to ręcznie. W tym celu należy w programie ProstaPaczka2 wybrać zakładkę „rozliczanie pobrań”, następie kartę „zarejestrowane wpłaty” i klikamy przycisk „rejestruj ręcznie”. W okienku pobrania ręcznego podajemy numer listu przewozowego i klikamy „wyszukaj”. Teraz wystarczy wybrać datę, wpisać kwotę wpłaty, ewentualną referencję i kliknąć „rozlicz”. Podczas wyszukiwania listu przewozowego, ProstaPaczka2 automatycznie wyszukuje wszystkich pobrań zarejestrowanych do danego dokumentu. Dzięki takiemu podejściu możesz z powodzeniem rozliczać pobrania częściowe – o każdym zostaniesz poinformowany podczas wyszukiwania listu.

Jak skorzystać z programu ProstaPaczka2?

Wszelkie informacje o programie ProstaPaczka2, dzięki któremu rozliczysz pobrania, ale również automatycznie przygotujesz list przewozowy, automatycznie powiadomisz klienta o wysłanej przesyłce kurierskiej, skompletujesz towar i wiele innych, znajdziesz na stronie ProstejPaczki2. Rodzaje licencji i koszty z nimi związane znajdziesz na stronie Licencje.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu z nami. Dane znajdziesz w zakładce Kontakt.