WAPRO Mag – Paczkomaty InPost | ProstaPaczka2

Integracja WAPRO Maga z paczkomatami InPost jest już możliwa w programie ProstaPaczka2. Artykuł ten zawiera ogólne informacje o integracji, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy na stronę modułu obsługi Paczkomatów, oraz modułu WAPRO Maga, lub kontakt z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Integracja WAPRO Mag z Paczkomatami InPost – w skrócie

Integracja WAPRO Maga z paczkomatami polega na automatycznym przetworzeniu danych dokumentu na list przewozowy, który jest wysyłany do serwera InPost-u. Po przygotowaniu listu program ProstaPaczka automatycznie drukuje etykietę na wskazanej w ustawieniach drukarce (np. termicznej).

Przygotowanie listu jest możliwe bezpośrednio z WAPRO Maga (operacje dodatkowe) lub z aplikacji ProstaPaczka (bez uruchamiania WAPRO Maga).

Przygotowanie etykiety Paczkomaty24

Przygotowanie etykiety dla paczkomatów bezpośrednio z WAPRO Maga: po zainstalowaniu skryptów operator może przygotować list przewozowy bezpośrednio z programu WAPO Mag. Wystarczy, że z poziomu dokumentu (zamówienia, magazynowego lub handlowego) otworzy okno operacji dodatkowych i wybierze pozycję utworzenia listu w programie ProstaPaczka2. Dane zostaną przekazane do serwisu Paczkomaty 24 i nastąpi wydruk etykiety.

Przygotowanie etykiety dla paczkomatów z programu ProstaPaczka możliwe jest na kilka sposobów:

  1. Operator pobiera listę dokumentów, wybiera jeden z nich i uruchamia przygotowanie etykiety.
  2. Operator wybiera wiele dokumentów i uruchamia wydruk zbiorczo.
  3. Operator skanuje numer dokumentu za pomocą skanera kodów kreskowych (skanera klawiaturowego) i tym samym uruchamia wydruk etykiety.

Liczba operacji została zredukowana do minimum. Operator musi jedynie wskazać programowi, dla którego dokumentu ma wydrukować etykietę.

Dokument z WAPRO Mag na etykietę Paczkomaty24 – wartości domyślne

Aby za każdym razem nie było trzeba wprowadzać tych samych danych, wprowadziliśmy zestaw ustawień domyślnych, które są stosowane dla każdego tworzonego listu przewozowego.

  • Włączenie / wyłączenie automatycznego opłacania etykiet przy ich tworzeniu
  • wybór gabarytu (A, B, C)
  • ustawienie czy ubezpieczenie ma być takie same jak wartość dokumentu czy wartością stałą
  • wpisanie stałego tekstu jako opis z możliwością automatycznego dodawania numeru dokumentu
  • zdefiniowanie wyrażenia regularnego do wyciągania symbolu paczkomatu z uwag dokumentu

 

Przygotowanie manifestu Paczkomaty24

Po przygotowaniu wszystkich przesyłek, w module PACZKOMATY możesz przygotować manifest (dokument przekazania paczek), bez potrzeby logowania się do portalu Paczkomaty24. Wystarczy użyć filtru aby wyświetlić wszystkie pozycje bez przygotowanego manifestu i wcisnąć przycisk – zestawienie wydrukuje się na wskazanej w ustawieniach drukarce lub otworzy się jako dokument PDF.

Po przygotowaniu manifestu listy w programie ProstaPaczka zostaną oznaczone jako zamknięte.

Z tego samego modułu możesz także wydrukować ponownie etykietę (jakby uległa zniszczeniu) bądź dodać nowy list nie związany z żadnym dokumentem.

ProstaPaczka2 >>

Co jeszcze?

Poniżej przedstawiamy kilka funkcjonalności, które mogą Ciebie zainteresować: