WAPRO Mag – kurier DPD | ProstaPaczka2

Integracja WAPRO Maga z kurierem DPD jest już możliwa w programie ProstaPaczka2. Artykuł ten zawiera ogólne informacje o integracji, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy na stronę modułu kuriera DPD, oraz modułu WAPRO Maga, lub kontakt z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Integracja WAPRO Mag z DPD – w skrócie

Integracja WAPRO Maga z kurierem DPD polega na automatycznym przetworzeniu danych dokumentu na list przewozowy, który jest automatycznie wysyłany do serwera DPD. Po przygotowaniu listu program ProstaPaczka automatycznie drukuje etykietę na wskazanej w ustawieniach drukarce (np. termicznej Zebra).

Przygotowanie listu jest możliwe bezpośrednio z WAPRO Maga (operacje dodatkowe) lub z aplikacji ProstaPaczka (bez uruchamiania WAPRO Maga).

Przygotowanie etykiety kuriera DPD

Przygotowanie etykiety kuriera DPD bezpośrednio z WAPRO Maga: po zainstalowaniu skryptów operator może przygotować list przewozowy bezpośrednio z programu WAPO Mag. Wystarczy, że z poziomu dokumentu (zamówienia, magazynowego lub handlowego) otworzy okno operacji dodatkowych i wybierze pozycję utworzenia listu w programie ProstaPaczka2. Po tej czynności zostanie wydrukowana etykieta lub (w przypadku odrzucenia danych przez serwer DPD – wyświetlony formularz poprawy danych).

Przygotowanie etykiety z programu ProstaPaczka możliwe jest na kilka sposobów:

  1. Operator pobiera listę dokumentów, wybiera jeden z nich i uruchamia przygotowanie etykiety.
  2. Operator wybiera wiele dokumentów i uruchamia wydruk zbiorczo.
  3. Operator skanuje numer dokumentu za pomocą skanera kodów kreskowych (skanera klawiaturowego) i tym samym uruchamia wydruk etykiety.

Liczba operacji została zredukowana do minimum. Operator musi jedynie wskazać programowi, dla którego dokumentu ma wydrukować etykietę.

Dokument z WAPRO Mag na etykietę DPD – wartości domyślne

Aby za każdym razem nie było trzeba wprowadzać tych samych danych, wprowadziliśmy zestaw ustawień domyślnych, które są stosowane dla każdego tworzonego listu przewozowego.

Ubezpieczenie może być pobierane z wartości dokumentu WAPRO Maga lub ustawione jako stałą wartość. Dodatkowo możliwe jest automatyczne zwiększanie kwoty ubezpieczenia do wartości pobrania.

Możesz ustawić domyślne wymiary paczki (długość, szerokość, wysokość), waga paczki może być ustawiona jako stała wartość (np. 30 kg) lub pobierana z dokumentu (suma wag asortymentu).

Na każdym tworzonym liście przewozowym mogą być zaznaczane usługi dodatkowe, do wyboru są: zwrot dokumentów, doręczenie do osoby fizycznej, paczka DOX, wniesienie, odbiór własny.

Do opisu może być automatycznie wprowadzany numer dokumentu lub stały opis (np. artykuły papiernicze). Numer dokumentu z WAPRO Mag-a może być także wstawiany do pola z numerem referencyjnym. 

Dodatkowo możesz ustawić domyślny kod kraju odbiorcy, który będzie wstawiany w przypadku braku wprowadzonego państwa w adresie Mag-a.

 

Przygotowanie manifestu dla kuriera DPD

Po przygotowaniu wszystkich przesyłek w module DPD możesz przygotować manifest (dokument przekazania kurierowi paczek), Wystarczy użyć filtru aby wyświetlić wszystkie pozycje bez przygotowanego manifestu i wcisnąć przycisk – zestawienie wydrukuje się na wskazanej w ustawieniach drukarce lub otworzy się jako dokument PDF.

Po przygotowaniu manifestu listy w programie ProstaPaczka zostaną oznaczone jako zamknięte.

Z tego samego modułu możesz także wydrukować ponownie etykietę (jakby uległa zniszczeniu).

ProstaPaczka2 >>

Co jeszcze?

Poniżej przedstawiamy kilka funkcjonalności, które mogą Ciebie zainteresować: