WAPRO Mag – kurier DHL | ProstaPaczka2

Integracja WAPRO Maga z kurierem DHL jest już możliwa w programie ProstaPaczka2. Artykuł ten zawiera ogólne informacje o integracji, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy na stronę modułu kuriera DHL, oraz modułu WAPRO Maga, lub kontakt z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Integracja WAPRO Mag z DHL w skrócie

Integracja WAPRO Maga z kurierem DHL polega na automatycznym przetworzeniu danych dokumentu na list przewozowy, który jest rejestrowany na aplikacji DHL24 i automatycznie pobierana jest etykieta i drukowana na wskazanej w ustawieniach drukarce.

Przygotowanie listu jest możliwe bezpośrednio z WAPRO Maga (operacje dodatkowe) lub z aplikacji ProstaPaczka (bez uruchamiania WAPRO Maga).

Przygotowanie etykiety kuriera DHL

Przygotowanie etykiety kuriera DHL bezpośrednio z WAPRO Maga: po zainstalowaniu skryptów operator może przygotować list przewozowy bezpośrednio z programu WAPO Mag. Wystarczy, że z poziomu dokumentu (zamówienia, magazynowego lub handlowego) otworzy okno operacji dodatkowych i wybierze pozycję utworzenia listu w programie ProstaPaczka2. Tylko tyle wystarczy do wydrukowania etykiety.

Przygotowanie etykiety z programu ProstaPaczka możliwe jest na kilka sposobów:

  1. Operator pobiera listę dokumentów, wybiera jeden z nich i uruchamia przygotowanie etykiety.
  2. Operator wybiera wiele dokumentów i uruchamia wydruk zbiorczo.
  3. Operator skanuje numer dokumentu za pomocą skanera kodów kreskowych (skanera klawiaturowego) i tym samym uruchamia wydruk etykiety.

Liczba operacji została zredukowana do minimum. Operator musi jedynie wskazać programowi, dla którego listu ma wydrukować etykietę.

Dokument z WAPRO Mag na etykietę DHL – dostępne opcje

Aby za każdym razem nie było trzeba wprowadzać tych samych danych, wprowadziliśmy zestaw ustawień domyślnych, które są stosowane dla każdego tworzonego listu przewozowego.

Można wybrać domyślną usługę (Krajowa, Domestic 09, Domestic 12, Connect, International) oraz usługi dodatkowe: potwierdzenie przy doręczeniu, informacja przed doręczeniem, preawizacja. Możliwe jest także wyznaczenie wartości przesyłki z wartości dokumentu lub jako stałej wartości.

Można ustawić domyślne parametry paczki: waga może być pobierana jako suma wag towarów lub jako stała wartość, wymiary (długość, szerokość, wysokość), liczbę opakowań, oznaczane jako niestandard.

Do opisu zawartości może wstawiany być numer  dokumentu, lub  stały tekst (np. elektronika).

Dodatkowo możesz wprowadzić domyślny zakres godzin odbioru przesyłek oraz domyślny kod kraju odbiorcy (zostanie wstawione gdy w adresie z WAPO Maga nie będzie wprowadzonego państwa).

]

Przygotowanie manifestu dla kuriera DHL

Po przygotowaniu wszystkich przesyłek w module DHL możesz przygotować manifest (dokument przekazania kurierowi paczek), bez potrzeby logowania się do portalu DHL24. Wystarczy wybrać datę nadania i wcisnąć przycisk – manifest wydrukuje się na wskazanej w ustawieniach drukarce lub otworzy się jako dokument PDF.

Po przygotowaniu manifestu listy w programie ProstaPaczka zostaną oznaczone jako zamknięte.

Z tego samego modułu możesz także wydrukować ponownie etykietę (jakby uległa zniszczeniu).

 

ProstaPaczka2 >>

Co jeszcze?

Poniżej przedstawiamy kilka funkcjonalności, które mogą Ciebie zainteresować: