WAPRO Mag – Allegro InPost | ProstaPaczka2

Integracja WAPRO Maga z Allego InPost jest już dostępna w aplikacji ProstaPaczka2. Artykuł ten przedstawiał wszystkich szczegółow integracji, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to zapraszamy na stronę modułu obsługi Paczkomatów, oraz modułu WAPRO Maga, lub zapytaj nas z pomocą formularza.

Integracja WAPRO Mag z Allegro InPost – w skrócie

Integracja WAPRO Mag-a z Allegro InPost polega na automatycznym przekształceniu dokumentu zapisanego w Magu na list przewozowy (MiniPaczka, Paczkomaty lub kuriera) i przekazaniu go do serwera InPostu. Po przekazaniu listu następuje pobranie etykiety i wydruk na wskazanej drukarce.

Ważne jest aby w danych listu przewozowego znalazł się numer karty płatności i identyfikator konta Allegro, aby InPost mógł zweryfikować czy taka kombinacja na pewno istnieje. 

Przygotowanie etykiet Allegro InPost (MiniPaczka, Paczkomaty, Kurier)

Przygotowanie etykiety Allegro InPost bezpośrednio z WAPRO Maga: po zainstalowaniu skryptów operator może przygotować list przewozowy bezpośrednio z programu WAPO Mag. Wystarczy, że z poziomu dokumentu (zamówienia, magazynowego lub handlowego) otworzy okno operacji dodatkowych i wybierze pozycję utworzenia listu w programie ProstaPaczka2. Dane zostaną przekazane do serwisu Paczkomaty 24 i nastąpi wydruk etykiety.

Przygotowanie etykiety dla Allegro InPost z programu ProstaPaczka można zrealizować jako kilka scenariuszy:

  1. Operator pobiera listę dokumentów, wybiera jeden z nich i uruchamia przygotowanie etykiety MiniPaczki albo Paczkomaty albo Kurier
  2. Operator wybiera wiele dokumentów i uruchamia wydruk zbiorczo dla jednej z metod.
  3. Operator skanuje numer dokumentu za pomocą skanera kodów kreskowych (skanera klawiaturowego) i tym samym uruchamia wydruk etykiety.

Liczba operacji została zredukowana do minimum. Operator musi jedynie wskazać programowi, dla którego dokumentu ma wydrukować etykietę.

Dokument z WAPRO Mag na etykietę Allego InPost – wartości domyślne

Aby za każdym razem nie było trzeba wprowadzać tych samych danych, wprowadziliśmy zestaw ustawień domyślnych, które są stosowane dla każdego tworzonego listu przewozowego.

Dla Allegro InPost MiniPaczki można ustawić stałą wartość ubezpieczenia albo pobierać z wartości przetwarzanego dokumentu.

Allego InPost Paczkomaty możliwe jest ustawienie gabarytu paczki (A, B, C), miejsca skąd ma być pobierany symbol paczkomatu, oraz wartości ubezpieczenia (domyślna / stała wartość lub kwota równa wartości dokumentu).

Ważną rzeczą jest ustawienie sposobu wybierania z uwag dokumentu karty płatności oraz identyfikatora użytkownika Allegro (wymagane przez InPost).

Przygotowanie manifestu Allegro InPost

Po przygotowaniu wszystkich przesyłek, w module PACZKOMATY / ALLEGRO INPOST możesz przygotować manifest (dokument przekazania paczek), bez potrzeby logowania się do portalu Paczkomaty24. Wystarczy użyć filtru aby wyświetlić wszystkie pozycje bez przygotowanego manifestu i wcisnąć przycisk – zestawienie wydrukuje się na wskazanej w ustawieniach drukarce lub otworzy się jako dokument PDF.

Po przygotowaniu manifestu listy w programie ProstaPaczka zostaną oznaczone jako zamknięte.

Z tego samego modułu możesz także wydrukować ponownie etykietę (jakby uległa zniszczeniu) bądź dodać nowy list nie związany z żadnym dokumentem.

ProstaPaczka2 >>

Co jeszcze?

Poniżej przedstawiamy kilka funkcjonalności, które mogą Ciebie zainteresować:

  • Zdefiniuj własne powiadomienie e-mail do odbiorcy przesyłki – zobacz przykładową konfigurację,
  • ProstaPaczka przygotowuje listy nie tylko dla Allegro InPost, ale również innych kurierów jak i Poczty Polskiej
    • Moduł raportów – pozwoli Tobie na przygotowanie własnego raportu