Jaki program wybrać do przygotowania listów przewozowych z Subiekta GT?

ubiekt GT jest jednym z najpopularniejszych programów magazynowo – sprzedażowych. Jest on na rynku już tyle lat, że jest już mnóstwo dodatków, które pozwalają na szybki wydruk listu przewozowego na podstawie danych zapisanych w Subiekcie.

W tym artykule postaramy się zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które pozwolą na wybranie odpowiedniego oprogramowania.

Przesyłki pobraniowe

Pierwszą i najważniejszą żeczą (przynajmniej ja tak uważam ? ) jest automatyczne na podstawie dokumentu tego czy tworzona przesyłka ma być pobraniowa czy nie. Niestety nie ma na to standardowego sposobu, bo przedsiębiorstwa wykorzystują w tym celu różne funkcjonalności Subiekta.

Niektóre ze sposobów które spotkałem:

  1.  Oznaczanie dedykowaną pozycją płatności kredytem
  2. Wykorzystanie płatności kredytem kupieckim z deklarowanym terminem jako kwoty pobrania
  3. Wykorzystanie dedykowanej pozycji płatności kartą
  4. Dodawanie pozycji na dokumencie (np. ‘przesyłka za pobraniem)
  5. Wstawianie opisu w uwagach dokumentu (np.; POBRANIE) – to jest chyba najbardziej niebezpieczny sposób

Należy się upewnić że program który ma być wdrożony potrafi obsłużyć sposób, który wykorzystywany jest w Twojej firmie.

Adresy dostawy

Kolejnym istotym tematem jest to, gdzie w Subiekcie zapisujemy adres do doręczenia przesyłki. Najczęściej adres ten jest wstawiany przez inne oprogramowanie (integracja Subiekta ze sklepem internetowym, allegro itp.) i nie da się tego w łatwy sposób zmienić.

Subiekt GT dostarcza kilka sposobów na zapsanie adresu dostawy:

1.      Zapisywanie adresu dla konkretnego dokumentu

2.      Używanie adresu dostawy kontrahenta powiązanego z dokumentem

3.      Wpisanie adresu dostawy do pola (lub pól) własnych

4.      Wpisanie adresu do uwag dokumentu

Upewnij się że program do wydruku listów przewozowych potrafi odczytać adres z miejsca gdzie go zapisujesz.

Dane punktu odbioru

W przypadku gdy korzystamy ze sposobów doręczenia do konkretnego punktu (np. Paczkomaty, przesyłka kurierksa Poczty Polskiej z odbiorem w placówce pocztowej, Paczka w RUCHu), to trzeba także sprawdzić czy program do wydruku listów przewozowych będzie w stanie odczytać symbol takiego punktu z Subiekta.

Punkty te zazwyczaj zapisuje się w polu własnym lub w uwagach dokumentu Subiekta.

Opis przesyłki

Ostatnią rzeczą którą należy sprawdzić jest sposób budowy opisu przesyłki przez program do wydruku listów przewozowych. Czasami zależy nam na tym, aby w opisie znalazły się określone dane (np. numer zamówienia lub nuer faktury )

Podsumowanie

Istnieją również inne funkcjonalności , które mogą być kluczowe przy wyborze oprogramowanie. Chciałem tutaj zwrócić uwagę na najważniejsze według mnie wymagania co do funkcjonalności programu do wydruku listów przewozowych z Subiekta GT.

Zawsze zachęcamy do sprawdzenia naszego rozwiązania do wydruku listów (Prostapaczka2) i sprawdzenia w warunkach rzeczywistych takiego oprogramowania.